Do źródeł Nurtu

Pandemii koronawirusa towarzyszy pandemia dezinformacji. Jak odnaleźć prawdę w mieszance faktów i kłamstw? Naukowcy zmieniają zdanie, niszowe badania poddają w wątpliwość oficjalną narrację, z mediów społecznościowych znikają profile - w takiej sytuacji weryfikacja informacji jest konieczna i trudna. Posłuchaj o wykrywaniu fake'ów. Autor: Michał Matus.

Share

Partners

Bulle Media
5

Meandry nauki

Nurt równoległy to odbicie mainstreamu i znajdziemy w nim także lekarzy, którzy nie wierzą w konsensus naukowców. Komu wierzyć? W tym odcinku przyglądam się temu jak na zalew informacji związanych z koronawirusem reagują lekarze nurtu równoległego i mainstreamowi naukowcy. Autor: Michał Matus.

4

Grube Ryby Nurtu

W tym odcinku przyglądam się znaczącym postaciom Nurtu Równoległego. Rozmawiam z tymi, którzy wytyczają prądy i rozwijają Nurt o nowe sfery. Grube Ryby Nurtu to alternatywni medycy, aktywiści i wizjonerzy, którzy wspólnie proponują nowe reguły działania państwa, społeczeństwa, a może i rzeczywistości.

3

Wątpię, więc jestem

Nurt Równoległy spaja bardzo różnych ludzi. Są tam i biedni, i bogaci, są hipisowscy zwolennicy życia w zgodzie z naturą i skrajna prawica używająca "słowiańskich swastyk". Łączy ich sposób myślenia - w tym odcinku analizuję psychologiczną stronę Nurtu Równoległego.

2

Gwiazdy Nurtu Równoleglego

Nurt Równoległy ma swoich artystów i swoje gwiazdy. Jakie znaczenie mają dla jego popularyzacji? Co kieruje muzykami, którzy swojej publiki szukają wśród zwolenników Nurtu? Razem ze mną odwiedzicie festiwal, który podzielił widownię na zwolenników systemu i antysystemowców.

1

Pułapka Sociali

Nurt Równoległy to alternatywa dla mainstreamu, skomplikowana struktura, druga rzeczywistość. Dopiero się kształtuje, a właściwie kształtujemy ją my korzystając z nowych technologii. W tym odcinku przyglądam się temu jak Sieć wytycza nowy nurt. Rozmawiam z naukowcami i liderami antysystemowych ugrupowań.